Вчені Інституту Солка з'ясували захисні властивості канабінолу проти старіння мозку

Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Free Radical Biology and Medicine.

Дослідники виявили, що канабінол (CBN) захищає нейрони від окисного стресу та загибелі, які вважаються двома основними ознаками хвороби Альцгеймера. CBN молекулярно подібний до тетрагідроканнабінолу, але не володіє психоактивною дією. Хоча вже було відомо про те, що ця речовина має нейропротекторні властивості, механізм його впливу на нейрони досі не було розкрито.

Експерименти на нейронах показали, що CBN зменшує ферроптоз — некротичну окисну загибель клітини (або окситоз) за участю іонів заліза. Все більше даних свідчить, що окситоз може бути причиною хвороби Альцгеймера, а він викликається поступовою втратою антиоксиданту глутатіону. Зменшення антиоксидантного захисту тягне за собою окислення ліпідів, у тому числі у складі клітинних мембран, що, у свою чергу, викликає загибель клітини.

CBN також захищає мітохондрії та підтримує їх нормальне функціонування. У пошкоджених клітинах посилення окисного стресу призводило до скручування мітохондрій, що спостерігається у старих клітинах у людей із хворобою Альцгеймера. Мітохондріальна дисфункція також пов’язана з іншими нейродегенеративними захворюваннями та процесом старіння, що вказує на широкий терапевтичний потенціал канабінолу.